Astra Film Festiwal

Zapraszamy w czwartek i piątek (17-18.01.2008) o godz. 18.00 na pokaz wybranych prac z festiwalu antropologii audiowizualnej i filmów dokumentalnych Astra w Sybinie. Jest to jedno z największych tego typu przedsięwzięć w Europie. Podczas jego ostatniej edycji przez 7 dni można było zobaczyć prawie 100 filmów z całego świata. Koło Naukowe Studentów Etnologii UJ postanowiło wybrać kilka ciekawych propozycji i pokazać je w Krakowie.

Rumuński festiwal zgromadził unikatowy materiał. Udział w Astra Film Festiwal biorą wybitni reżyserzy, antropolodzy i studenci z całego świata. Nakręconych przez nich materiałów nie zobaczymy ani w telewizji, ani w kinach miejskich. Filmy te nie tylko rejestrują rzeczywistość, ale również interpretują zachowania ludzi innych kultur. Są audiowizualnym świadectwem zachowania, sposobu pojmowania i rozumienia świata.

PROGRAM:

czwartek, 17.01.2008, godz. 18.00

Stam – we are staying, 54 min., 2006, Luxemburg
Reż. A. Schlitz i C. Gregoire
Opowieść o życiu dwóch kobiet, które wspólnie dorastały na wsi w Transylwanii, poruszająca problemy przynależności społecznej i etnicznej.

Bar de zi and Rother stories, 57 min., 2006, Rumunia
Reż. Corina Radu
Migawki z życia zwykłych ludzi w zwykłym otoczeniu ukazujące niezwykły świat Sibiu.

The Brassy Bands, 52 min., Rumunia
Reż. Cornel Gheorgita
Historia o fascynującym świecie cygańskiej wsi, niesamowitym przywiązaniu do muzyki.

piątek, 18.01.2008, godz. 18.00

My home, 64 min., 2007, Włochy
Reż. Debora Scaperrotta
Opowieść o dzieciach ulicy z Bukaresztu, które próbują ułożyć swoje życia od nowa.

Holy Men and fools, 71 min.,  Wielka Brytania
Reż. Michael Yorke
Film o niezwykłej pielgrzymce do źródeł Gangesu młodego Hindusa i jego towarzyszki ze Szwecji. Udają się w poszukiwaniu duchowego przewodnika. Dni spędzają w jaskiniach i chatach, na uboczu i ascetycznie.

Eunuchs: India’s third gender, 52 min., Wielka Brytania
Reż. Michael Yorke
Historia Kirian, który jest homoseksualistą i żałuje ze nie urodził się kobietą. Film w niezwykły sposób ukazuje odmienność kultury Indii, jej tradycje i współczesność na przykładzie Kirian i środowiska Eunuchów.

0 Komentarzy

Komentarze zostały wyłączone.