W PAŹDZIERNIKU W MAŁYM KLUBIE BUNKRA SZTUKI

sobota, 31 października 2009, godz.11.00
Opowieści dziwnej treści

proj. Agata Biskup & Przemek czepurko

Warsztaty poprowadzi Zorka Wollny ─ młoda krakowska artystka, autorka obrazów, performance i instalacji wideo. W ramach swoich akcji artystycznych zorganizowała m.in. koncert na wysokie obcasy, warsztaty gwizdania przy pracy a nawet zamieszkała w sklepie Ikea.

Koszt warsztatów: 5 zł. Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Informacje i zapisy: Anna Bargiel (bargiel@bunkier.art.pl)

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a, 31-011 Kraków
tel. 012 4224021, 012 4221052
e-mail: bunkier@bunkier.art.pl
www.bunkier.art.pl


sobota, 24 października 2009, godz. 12.00
Z Tango jest nas troje

proj. Agata Biskup & Przemek Czepurko

Czytanie po raz pierwszy wydanej w Polsce bajki „Z Tango jest nas troje” ma być wstępem do dyskusji na temat tego jak uczyć tolerancji i akceptacji wobec inności od najmłodszych lat. Książka Petera Parnella oraz Justina Richardsona, z ilustracjami Henry’ego Cole’a oparta jest na prawdziwej historii Roya i Silo ─ dwóch pingwinów maskowych jednej płci z nowojorskiego ZOO, które przez sześć lat żyły w stałym związku. Roy i Silo podpatrują jak inne pingwinie pary wysiadują jajka, z których wykluwają się małe pingwiniątka. Sami więc zaczynają wysiadywać kamień, przypominający im jajko. Kiedy opiekunowie pingwinów, podrzucają im prawdziwe jajko, na przemian zaczynają wysiadywać je Roy i Silo. Wykluwa się z niego Tango ─ mała córeczka pary pingwinów. Ta książka ─ światowy bestseller ─ jest ciepłą opowieścią o miłości, przyjaźni i trosce o drugą osobę.

Zapraszamy dzieci z rodzicami na warsztaty o tolerancji. W programie warsztatów m.in. czytanie fragmentów książki, rysowanie komiksów i inne atrakcje. Podczas spotkania odbędzie się również dyskusja, w której udział wezmą: Magdalena Stoch, Monika Świerkosz i Mateusz Skucha. Prowadzenie: Łukasz Kupiec, Aleksandra Sowa.

0 Komentarzy

Komentarze zostały wyłączone.