Relacja z warsztatów “Nasz Wyspiański”

Przy okazji wystawy OK! Wyspiański  23 i 30 sierpnia odbyły się warsztaty z cyklu “Nasz Wyspiański” organizowane przez Mały Klub Bunkra Sztuki. Dzieci biorące udział w zajęciach zostały oprowadzone po wystawie, a następnie zrealizowały prace zainspirowane tym pokazem.
Pierwszy z warsztatów dotyczył Krakowa, jako miasta artystów: Stanisława Wyspiańskiego i żyjących współcześnie twórców, których prace zostały pokazane na wystawie. Na wielkiej mapie Krakowa dzieci wyszukiwały miejsca związane z autorami prac zgromadzonych na pokazie OK! Wyspiański. Potem uczestnicy warsztatów używając niezwykłych materiałów artystycznych (wafle, bita śmietana, płynna czekolada, kolorowe groszki) namalowały symbole kojarzące im się z Krakowem. Zwieńczeniem zajęć była degustacja wykonanych prac.
Kolejne warsztaty zostały zainspirowane pracą Janka Simona. Artysta na wystawie OK! Wyspiański dodał do makiety Wawelu, będącej projektem jego przebudowy autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, trzy współczesne elementy: palmę, tor gokartowy i skocznię narciarską. W trakcie warsztatów dzieci wykonały z kolei wielką makietę Rynku Głównego w Krakowie według własnego projektu.

fot. Cecylia Malik

0 Komentarzy

Komentarze zostały wyłączone.