Cause&Effect // Performance z kinem interaktywnym

W najbliższy poniedziałek, 9 czerwca 2008 o godz. 18.00 zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie z pogranicza kina i działań performance.

Cause&Effect (Przyczyna i skutek) to widowisko, będące połączeniem kina i teatru. Projekt jest pokazem specjalnie zaprojektowanych ośmiu „filmów interaktywnych”, które angażują całą widownię w oglądanie i równocześnie tworzenie widowiska, w jakim uczestniczą. Dwóch prezenterów zachęca widownię do interakcji na różne sposoby… może to być krzyk w odpowiednim momencie, żucie gumy, śpiew, bezpośrednie pytania czy buczenie. Krzyk widzów może np. ostrzec aktorów w horrorze, lub wywołać lawinę gagów w slapstickowej komedii.

Inspiracją dla powstania Cause&Effect były działania praskiego ruchu Laterna Magica, a szczególnie powstały w 1967 roku system kina interaktywnego Kino Automat autorstwa Radusza Cincery. Premiera odbyła się w ramach festiwalu Espoo Cine w Finlandii w 2002 roku i od tego czasu odbyło się już około dwudziestu pokazów w dziewięciu krajach , między innymi w czasie Europejskiego Festiwalu Sztuki Mediów w Osnabrück oraz Festiwalu Kina i Nowych Mediów w Monteralu (FCMM). Autorami projektu są: Chris Hales, Teijo Pellinen, Tomi Knuutila i Mari Aarni. Konkretny program filmowy pokazu za każdym razem uzależniony jest od rodzaju wydarzenia i widowni.
Spotkanie realizowane we współpracy z KinoLab, CSW Zamek Ujazdowski.

2 Komentarzy

  1. marcin on June 9th, 2008

    Szkoda, że dotarło na nie tylko ok. 30 osób, w tym pani co wyszła wcześniej i zostawiła pyszne truskawki i zdrowy szpinak. Ale do rzeczy. 10 filmów wciągnęło nas na dobre. raz jeden nawet nie wiedzieliśmy, że uczestniczymy w tworzeniu filmu I spy - najzabawniejszego elementu performancu. przyznaje, było to osobliwe przeżycie. Oby więcej takich odbywało się w Krakowie.

  2. Aneta on June 10th, 2008

    hej dziewczyny,
    widzę, że w Bunkrze i na waszym blogu sporo się dzieje. bardzo fajnie. mam wielką prośbę do Was - mniej więcej od pół roku usiłuję zapisać się na listę dystrybucyjną bunkra, aby otrzymywać informacje o wydarzeniach. link do subskrypcji na stronie bunkra nie działa, a moje maile do kilku osób z Bunkra nie poskutkowały. czy nie mogłybyście zająć się tą sprawą? ja np. z tego powodu nie uczestniczyłam w wielu tegorocznych imprezach w bunkrze - po prostu o nich nie wiedziałam. pozdrawiam Was i mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni.