W maju i czerwcu w Bunkrze Sztuki


Wystawa Edward Krasiński ABC, Bunkier Sztuki, Kraków, fot. M.Gardulski.

Do 22 maja można oglądać wystawę Depresja, a do 25 maja wystawę Edward Krasiński ABC.


Mikołaj Długosz, Real Foto, 2008

Od 6 do 29 maja w Bunkrze prezentowana będzie wystawa Mikołaja Długosza Real Foto (oficjalne otwarcie: sobota 10 maja, g.13.00)

Autor wyszukuje najciekawsze zdjęcia spośród tysięcy przejrzanych aukcji. Wybrane fotografie są próbą zareklamowania produktów wystawionych na sprzedaż. Amatorska reklama, często naśladując wysokobudżetowe produkcje, daje interesujący, często wrecz zabawny efekt. Prezentowane zdjęcia są specyficznym rodzajem dokumentów osobistych, poprzez które możemy podglądac przestrzeń prywatną, w którą internauci nigdy nie wpuściliby zawodowych fotoreporterów. W szerszym kontekście te obrazy sa też ciekawym zapisem rzeczywistości lat ‘00.

Producentem wystawy jest CSW Zamek Ujazdowski. Projekt rozganizowany jest w ramach projektu “Fotografia Polska XXI wieku” w CSW Zamku Ujazdowskim.

Wystawa odbywa się w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2008.

Partnerami projektu są:
Korporacja Ha!Art, Allegro.pl.

Adrian Paci, Klodi, 2005

30 maja o g.18.00 otoworzona zostanie prezentacja twórczości artystów, których prace związane są z problemem transkulturowości. Wydarzenie towarzyszy międzynarodowej konferencji TRANSKULTURA: sztuka i płynna rzeczywistość XXI wieku organizowanej przez Bunkier Sztuki, jaka odbędzie się w dniach 30, 31 maja i 1 czerwca 2008.

Więcej informacji: www.transkultura.pl


Paweł Książek, N.N.-24, 2008

6 czerwca o godz. 18.00
zapraszamy na otwarcie wystawy Pawła Książka Zbiory. Będzie to pierwsza tak szeroka prezentacja twórczości Książka, który zdobywa coraz większe uznanie na scenie nie tylko polskiej sztuki współczesnej. W przestrzeni Galerii zaprezentowane zostaną dwa najnowsze cykle-zbiory prac: N.N. vs artyści oraz De Stijl vs Black Metal.

Wystawie będzie towarzyszył katalog w polsko-angielskiej wersji językowej.

Kuratorka: Beata Nowacka-Kardzis.


Ola Buczkowska, 2008

6 czerwca 2008 o g.18.00 otwarta zostanie wystawa Moja matka nie jest boska. Jest to projekt przygotowany przez Koroprację Ha!art i Bunkier Sztuki, który towarzyszy książce Bożeny Umińskiej-Keff Utwór o matce i ojczyźnie traktujący o złożonych relacjach między matką i córką, związkach opartych na psychicznym uzależnieniu.

Artystki biorące udział w wystawie :
Anna Baumgart
Jadwiga Sawicka
Aleksandra Buczkowska
Dorota Buczkowska
Karolina Kowalska
Zorka Wollny

Kuratorki – Anka Sasnal, Martyna Sztaba

0 Komentarzy

Komentarze zostały wyłączone.