Klub Krytyki Politycznej

Od marca zapraszamy do Bunkra Sztuki na spotkania organizowane przez Krytykę Polityczną. Przed Klubuem KP w Krakowie stoi trudne zadanie - chęć zintegrowania środowiska lewicy w mieście postrzeganym jako stolica konserwatyzmu i realizowanie przedsięwzięć mających na celu łączenie środowisk nauki, polityki i sztuki. Otwarcie Klubu to tzw. Kwintet KP, czyli 5 cotygodniowych spotkań (m.in. z Joanną Rajkowską, premiera książek Stanisława Brzozowskiego, Thomasa Franka oraz 14 numeru KP „Tylko prawda nas wyzwoli”).

poniedziałek, 03.03.2008, godz. 18.00
Lewica po stronie prawdy // Wokół 14. numeru „Krytyki Politycznej”

W spotkaniu udział wezmą: Adam Szostkiewicz („Polityka”), Marek Borowski (LiD), Seweryn Blumsztajn („Gazeta Wyborcza”), Sławomir Sierakowski („Krytyka Polityczna”).

W nowym numerze „Krytyki Politycznej” znalazły się m.in. wywiad-rzeka z Aleksandrem Kwaśniewskim, rozmowa z Jackiem Kuroniem odnaleziona po jego śmierci, fragment nowej powieści Cezarego Michalskiego. Można w nim także przeczytać teksty: Davida Osta o nowych związkowcach, niesolidarnych elitach i postkomunistycznym bagażu; Joanny Ostrowskiej o prostytucji w obozach koncentracyjnych; Elizy Szybowicz o niebezpiecznych związkach Jacka Dehnela z polską inteligencją, a Jacek i Katarzyna Adamas opowiadają Arturowi Żmijewskiemu, jak za pomocą sztuki walczą z układem.

Koordynatorzy Klubu KP w Krakowie: Aleksandra Sowa i Piotr Marecki.

0 Komentarzy

Komentarze zostały wyłączone.