Wpisy z December, 2010

NOWA ZABAWKA MAŁEGO KLUBU BUNKRA SZTUKI JUŻ W STYCZNIU

Zachęcamy Państwa do lektury wywiadu z Małgorzatą Markiewicz autorką “Patchworkowych rodzinek”- najnowszej zabawki Małego Klubu Bunkra Sztuki.

krytyka polityczna link

KONIEC ROKU W MAŁYM KBS

sobota, 11 grudnia 2010, godz.11.00
Te wspaniałe bąbelki w tych pulsujących limfocytach

proj. Agata Biskup & Przemek Czepurko

Warsztaty z Sabiną i Malwiną Antoniszczak – artystkami, córkami słynnego reżysera filmów animowanych i eksperymentalnych Juliana Józefa Antonisza. Zajęcia będą nawiązywały do twórczości Juliana Józefa Antonisza, który realizował filmy w technice NON-CAMERA i był wynalazcą niezwykłych maszyn. W trakcie warsztatów dzieci dowiedzą się jak robić filmy bez kamery i nauczą się wymyślonej przez Antonisza techniki Plazmotworów, czyli jak za pomocą zwykłego rzutnika do slajdów, kolorowych tuszy, kawałka celuloidu, oliwy i bąbelków powietrza zrobić niezwykły film animowany. Warsztatom będzie towarzyszył pokaz filmu Antonisza Te wspaniałe bąbelki w tych pulsujących limfocytach.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 5 do 12 lat.
Czas trwania warsztatów: 2 godz.
Koszt warsztatów: 7 zł.
Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Informacje i zapisy: Anna Bargiel (bargiel@bunkier.art.pl).
Dziękujemy Studiu Miniatur Filmowych za udzielenie licencji na pokaz filmu.


sobota, 18 grudnia 2010, godz. 11.00
Ale Bieda

plakat_BIEDA

Warsztaty w związku z trwającą w Bunkrze Sztuki wystawą Balans Joanny Pawlik poruszającą problematykę wykluczenia. Inspiracją do warsztatów jest książka wydana przez „Krytykę Polityczną” pt. „Bieda. Przewodnik dla dzieci” autorstwa Hanny Gill-Piątek i Henryki Krzywonos. Warsztaty będą próbą oswojenia niełatwego, ale aktualnego tematu biedy, jej konsekwencji, a także możliwości jej przezwyciężania. Gościem spotkania będzie Joanna Wowrzeczka - malarka, kuratorka, socjolożka, a także galerzystka.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci od 8 do 12 lat.
Czas trwania warsztatów: 2 godz.
Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rezerwację.
Informacje i zapisy: Anna Bargiel (bargiel@bunkier.art.pl).