Wpisy z September, 2010

PODĄŻAJ ZA BIAŁYM KRÓLIKIEM! W BUNKRZE SZTUKI

proj. Agata Biskup & Przemek Czepurko

Wystawie towarzyszy specjalny program edukacyjny. Mały Klub Bunkra Sztuki, razem z zaproszonymi gośćmi, przygotował cykl warsztatów dla małych i średnich, i całkiem dorosłych widzów.

sobota, 11 września 2010, godz. 11.00
Królicze podchody

Podążaj za białym królikiem… Ale jak go odnaleźć? Może wszedł do króliczej nory? Może ukrył się za drzewem? A może zostawił gdzieś ślady, które staną się wskazówką. Warsztaty to połączenie podchodów z grą miejską. Dzieci będą jednak nie tylko uczestnikami, ale i twórcami zabawy. Podstawowym materiałem, z którego będziemy korzystać, jest papier pod różnymi postaciami. W trakcie warsztatów nauczymy się rozróżniać ślady zwierząt, stworzymy mapę króliczego świata (z ukrytym skarbem oczywiście), ulepimy figurki króliczków, które następnie ukryjemy na Plantach, aby wciągnąć do zabawy kolejnych uczestników. Warsztaty poprowadzą: Anna Komorowska i Michał Rokita, twórcy pracowni k.

Warsztaty dla dzieci od 5 do 12 lat

sobota, 18 września 2010, godz. 11.00
Królikarnia
Zapraszamy do zabawy najmłodszych widzów odwiedzających Bunkier Sztuki. Pokażemy dzieciom, że sztuka współczesna wcale nie jest trudna i niedostępna, ale intrygująca i często zabawna. By wejść w świat sztuki współczesnej i przedstawimy metody, jakimi posługują się obecnie twórcy. Będziemy bawić się obiektem i formą. Celem warsztatów jest rozwijanie wyobraźni przestrzennej uczestników. Warsztaty poprowadzą: Justyna Mazur i Justyna Sławik, studentki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego.
Warsztaty dla dzieci od 5 do 9 lat

sobota, 25 września 2010, godz. 11.00
Wymyśl mnie!

Warsztaty dziennikarsko-krytyczne dla wszystkich dzieci chętnych do udziału w tworzeniu drugiego numeru gazetki towarzyszącej wystawie. W trakcie warsztatów uczestnicy zostaną wprowadzeni w arkany dziennikarskiego fachu, a także kreatywnego pisania i krytyki artystycznej. Wybrane osoby zaprosimy do redakcji gazetki wystawowej. Warsztat ma na celu pobudzanie uczestników do świadomego, ale także krytycznego udziału w szeroko rozumianej kulturze wizualnej.

Warsztaty dla dzieci od 10 do 15 lat

sobota, 2 października 2010, godz. 11.00
Zmienie cie…nie

Zabawa światłem o różnej intensywności i kolorze. Praca z kształtem, obrysem, linią, płaszczyzną i perspektywą. Zadaniem uczestników będzie kreatywne wykorzystanie dostępnych materiałów, stworzenie gry cieni i kształtów, poczucie wartości stworzonego dzieła, rozładowanie energii. Warsztat ma pobudzać wyobraźnię, otwierać dzieci na nowe pomysły. Uczestnicy odkryją możliwości wpływania na odczucia odbiorcy czynnikami takimi jak kolor, intensywność światła, skala. Warsztaty poprowadzą: Justyna Mazur i Justyna Sławik, studentki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego.

Warsztaty dla dzieci od 9 do 12 lat

sobota, 9 października 2010, godz. 11.00
no logo?
Spotkanie z Agatą Biskup i Przemkiem Czepurko – młodymi krakowskimi artystami, twórcami oprawy wizualnej do wystawy. W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak z przypadkowych fragmentów otoczenia stworzyć znak graficzny, który może stać się logiem a następnie kojarząc konkretne cechy poszczególnych znaków odnajdą ich znaczenia. Celem warsztatów jest uruchomienie w uczestnikach kreatywnego myślenia i działania.

Warsztaty dla dzieci od 5 do 12 lat

sobota, 16 października 2010, godz. 11.00
ZŁAP GO!
Tytuł warsztatów zachęca do podjęcia próby złapania królika, czyli zrozumienia istoty wystawy: wyłapania znaczeń i skojarzeń. Celem warsztatów jest zabawa z muzyką i obrazem. Sztuka współczesna wymaga od nas elastyczności. Nowe media łączą w sobie różne dziedziny, powodując, że sztukę współczesną odbieramy wszystkimi zmysłami… W trakcie warsztatów spróbujemy przekształcić obraz w muzykę. Złapcie z nami rytm! Warsztaty poprowadzą: Justyna Mazur i Justyna Sławik, studentki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego.
Warsztaty dla dzieci od 12 do 15 lat.

Czas trwania warsztatów: 2 godz.
Koszt warsztatów: 7 zł (bilet na warsztaty uprawnia do wejścia na wystawę)
Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja
Informacje i zapisy: Anna Bargiel (bargiel@bunkier.art.pl)