Wpisy z February, 2010

KULA - INTERAKTYWNA PODRÓŻ

Polecamy nowatorski projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego założeniem jest kształtowanie świadomości kulturowej najmłodszych użytkowników Internetu. Obejrzeć go można na stronie http://kula.gov.pl - to interaktywna podróż po największych miastach Polski.

W pierwszej odsłonie serwisu możemy wybrać się m.in. do: Warszawy, Krakowa czy Wrocławia. W każdym z wybranych miast poznajemy charakterystyczne dla nich postaci, ich dzieła oraz obiekty kultury i sztuki. W każdym z odwiedzanych miejsc czeka na dzieci szereg angażujących i edukujących aktywności, a wśród nich m.in.: interaktywne animacje, filmy oraz gry. Wszystkie aktywności mają za zadanie stymulować kreatywność dzieci.

Wśród promowanych na stronie działań związanych z edukacją wyróżniony został również Mały Klub Bunkra Sztuki.

LUTY W MAŁYM KLUBIE BUNKRA SZTUKI

proj. Agata Biskup
sobota, 27 luty 2010, godz.11.00
Miasto marzenie

Warsztaty w związku z odbywającą się w Bunkrze Sztuki pokonkursową wystawą I Biennale Architektury Wnętrz ASP. Proponujemy dzieciom stworzenie własnej wizji miasta, jako przestrzeni odrealnionej, fantastycznej, sprzyjającej grą i zabawom miejskim, a jednocześnie przestrzeni przyjaznej i harmonijnej. Warsztaty, które poprowadzą studenci Architektury Wnętrz krakowskiej ASP będą połączone z oprowadzaniem po wystawie.

Koszt warsztatów:7 zł. Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja. Informacje i zapisy: Anna Bargiel (bargiel@bunkier.art.pl)

proj. Agata Biskup

sobota, 20 luty 2010, godz.11.00
Śniadanie w kinie

Pokaz filmów od lat 60. do współczesności będących wyborem dokonanym w oparciu o Antologię polskiej animacji dla dzieci.

Wśród wybranych filmów znajdą się nagradzane i pozytywnie przyjmowane przez krytykę animacje, takich twórców jak: Julian Antoniszczak, Teresa Badzian czy Alina Maliszewska. Prezentowane dzieła nie zawierają przemocy i są przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych widzów.

Prosimy rodziców o zapakowanie dla dzieci drugiego śniadania.
Czas trwania pokazu ok. 90 min.

Galeria dziękuje za udzielenie licencji na pokaz filmów Studiu Miniatur Filmowych.

Wstęp wolny!