Wpisy z January, 2010

FERIE ZIMOWE W MAŁYM KLUBIE BUNKRA SZTUKI

proj. Agata Biskup

sobota, 30 styczeń 2010, godz. 11.00
Nowe legendy miejskie. Śląsk

Mały Klub Bunkra Sztuki, Korporacja Ha!art oraz Fundacja Moma Film zapraszają na promocję książki Nowe legendy miejskie. Śląsk, połączoną z czytaniem legend oraz wyświetlaniem filmów z serii Nowe Legendy Miejskie.
Nowe Legendy Miejskie to ogólnopolski, edukacyjny projekt eksperymentalny. Trwa od 2006 roku i łączy różne dziedziny sztuki – film, literaturę, plastykę i muzykę. Kolejne edycje miały miejsce w Warszawie, Krakowie, w siedmiu śląskich miastach, trwają na Podlasiu i Podhalu. Najważniejszym celem projektu jest otwarcie na kreacje dzieci z dzielnic “zapomnianych”. W czasie wspólnej pracy z dorosłymi dzieci odkrywają swoje możliwości, tworzą historię, potem scenariusz, wreszcie film lub słuchowisko. Nowe legendy miejskie. Śląsk to przedsięwzięcie, w którym wzięło udział blisko 1000 uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Efektem finalnym jest wydawnictwo będące unikatowym zbiorem opowieści śląskich pisanych przez dzieci, które w oparciu o wymyślone historie bądź opowieści usłyszane od rodziców, dziadków, sąsiadów stworzyły swoją wersję legend, ukazujących zupełnie nowe oblicze rodzinnego Śląska, przefiltrowane przez dziecięcą wrażliwość i wyobraźnię.

Wstęp wolny!

proj. Agata Biskup

Aby obejrzeć film z udziałem uczestników warsztatów kliknij poniżej:

sobota, 16 styczeń 2010, godz. 11.00
Animowane sztuczki

Pierwszą część warsztatów poświęconych współczesnej animacji poprowadzi reżyserka, autorka nagradzanych filmów animowanych – Marta Pajek. Dzieci dowiedzą się co to są zabawki animacyjne takie jak: taumatrop, flipbook, fenakistoskop a także będą mogły zrealizować jedną z zabawek. Warsztatom będzie towarzyszyć pokaz fragmentów filmów animowanych, prezentujących różne techniki (autorstwa m.in Jana Svankmajera, Ryszarda Antoniszczaka).


sobota, 23 styczeń 2010, godz. 11.00
Animaquatic, czyli robimy podwodny film

Druga część warsztatów z Martą Pajek – dzieci będą mogły poznać różnorodność form i technik animacji m.in.: piksilację, czyli animację poklatkową człowieka. Uczestnicy wspólnie zrealizują film animowany o tematyce podwodnej.

Marta Pajek
jest absolwentką grafiki na krakowskiej ASP. Pracuje jako niezależna twórczyni w dziedzinie filmu animowanego. Jest autorką wielokrotnie nagradzanych filmów animowanych takich jak: Po jabłkach – Grand Prix na festiwalu Animateka 2005 w Lubljanie, Za ścianą – nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima 2005 w Krakowie (Specjalny Złoty Jabberwocky za najlepszą animowaną etiudę studencką). Mieszka i pracuje w Krakowie.

Czas trwania warsztatów 3 godziny. Koszt warsztatów:7 zł. Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja. Informacje i zapisy: Anna Bargiel (bargiel@bunkier.art.pl)

animaquatic