Wpisy z September, 2009

W PAŹDZIERNIKU W MAŁYM KLUBIE BUNKRA SZTUKI

sobota, 31 października 2009, godz.11.00
Opowieści dziwnej treści

proj. Agata Biskup & Przemek czepurko

Warsztaty poprowadzi Zorka Wollny ─ młoda krakowska artystka, autorka obrazów, performance i instalacji wideo. W ramach swoich akcji artystycznych zorganizowała m.in. koncert na wysokie obcasy, warsztaty gwizdania przy pracy a nawet zamieszkała w sklepie Ikea.

Koszt warsztatów: 5 zł. Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Informacje i zapisy: Anna Bargiel (bargiel@bunkier.art.pl)

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a, 31-011 Kraków
tel. 012 4224021, 012 4221052
e-mail: bunkier@bunkier.art.pl
www.bunkier.art.pl


sobota, 24 października 2009, godz. 12.00
Z Tango jest nas troje

proj. Agata Biskup & Przemek Czepurko

Czytanie po raz pierwszy wydanej w Polsce bajki „Z Tango jest nas troje” ma być wstępem do dyskusji na temat tego jak uczyć tolerancji i akceptacji wobec inności od najmłodszych lat. Książka Petera Parnella oraz Justina Richardsona, z ilustracjami Henry’ego Cole’a oparta jest na prawdziwej historii Roya i Silo ─ dwóch pingwinów maskowych jednej płci z nowojorskiego ZOO, które przez sześć lat żyły w stałym związku. Roy i Silo podpatrują jak inne pingwinie pary wysiadują jajka, z których wykluwają się małe pingwiniątka. Sami więc zaczynają wysiadywać kamień, przypominający im jajko. Kiedy opiekunowie pingwinów, podrzucają im prawdziwe jajko, na przemian zaczynają wysiadywać je Roy i Silo. Wykluwa się z niego Tango ─ mała córeczka pary pingwinów. Ta książka ─ światowy bestseller ─ jest ciepłą opowieścią o miłości, przyjaźni i trosce o drugą osobę.

Zapraszamy dzieci z rodzicami na warsztaty o tolerancji. W programie warsztatów m.in. czytanie fragmentów książki, rysowanie komiksów i inne atrakcje. Podczas spotkania odbędzie się również dyskusja, w której udział wezmą: Magdalena Stoch, Monika Świerkosz i Mateusz Skucha. Prowadzenie: Łukasz Kupiec, Aleksandra Sowa.

WRZESIEŃ W MAŁYM KLUBIE BUNKRA SZTUKI

proj. Agata Biskup & Przemek Czepurko

sobota, 26. 09.2009, godz. 11.00
Bohaterowie naszych czasów

Zapraszamy dzieci od 5 do 12 lat na warsztaty połączone z oprowadzaniem po wystawie „Szczyt bohaterów”. W trakcie spotkania zastanowimy się wspólnie nad pytaniami, które zadały artystom kuratorki: „Czy we współczesnym świecie istnieją bohaterowie? Jeżeli tak, to kim oni są? jacy są? czy w ogóle ich potrzebujemy?”. Warsztaty poprowadzą Anna Bargiel i Cecylia Malik.

Koszt warsztatów: 5 zł. Liczba miejsc ograniczona, konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Informacje i zapisy: Anna Bargiel (bargiel@bunkier.art.pl)

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki
pl. Szczepański 3a, 31-011 Kraków
tel. 012 4224021, 012 4221052
e-mail: bunkier@bunkier.art.pl
www.bunkier.art.pl

proj. Agata Biskup

sobota, 19.09.2009, gr. I (5-9 lat) 11.00-12.00, gr. II (10-14 lat) 12.30-13.30

Tu jest dźwięk

Zapraszamy wszystkie dzieci a także rodziców na warsztaty tworzenia i słuchania dźwięków. Celem warsztatów jest rozbudzenie i pogłębianie świadomości dźwiękowej uczestników. Dzieci będą miały okazję dowiedzieć się co to jest krajobraz dźwiękowy i czy można zobaczyć uszami. A także: czy można rozpoznać osobę po dźwiękach jakie wydaje? czy można zidentyfikować przyjaciół po tempie chodu, odgłosach obuwia czy stroju? Warsztaty inspirowane ideą akustycznej ekologii znanego kompozytora R. Murraya Schafera poprowadzi artysta dźwiękowy i perkusista Krzysztof Topolski ─ kurator licznych projektów artystycznych i warsztatów.