Wpisy z September, 2008

Andy Warhol Presents

 Fot. dzięki uprzejmości Paula Morrissey’a

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF CAMERA 2008, w Bunkrze Sztuki odbędzie się przegląd filmów Andy’ego Warhola i Paula Morrissey’a. W ciągu czterech dni zostaną pokazane następujące produkcje: Chelsea Girls; I, a man; Kitchen; The life of Juanita Castro; More Milk Yvette; Poor Little Rich Girl; Taylor Mead’s Ass i Lonesome Cowboys. Wydarzeniem specjalnym festiwalu będzie nocna projekcja kultowego, trwającego ponad pięć godzin filmu Sleep. W trakcie trwania festiwalu w Bunkrze Sztuki dodatkowo wyświetlany będzie dokument Paula Morrissey’a Factory Days. Oprócz reżysera swój udział w festiwalu potwierdziły supergwiazdy srebrnej fabryki: Holly Woodlawn i Mary Woronov.

czwartek, 2.10.2008

10.00 - MORE MILK YVETTE, reż. Andy Warhol
13.00 - THE LIFE OF JUANITA CASTRO, reż. Andy Warhol
16.00 - WOMEN IN REVOLT, reż. Paul Morrissey
19.00 - TRASH, reż. Paul Morrissey
21.00 - CHELSEA GIRLS, reż. Andy Warhol

piątek, 3.10.2008

10.00 - THE LIFE OF JUANITA CASTRO, reż. Andy Warhol
13.00 - KITCHEN, reż. Andy Warhol
16.00 - I, A MAN, reż. Andy Warhol
19.00 - FLESH, reż. Paul Morrissey
21.00 - POOR LITTLE RICH GIRL, reż. Andy Warhol
22.30 - LONESOME COWBOYS, reż. Andy Warhol

sobota, 4.10.2008

10.00 - POOR LITTLE RICH GIRL, reż. Andy Warhol
13.00 - TAYLOR MEAD’S ASS, reż. Andy Warhol
16.00 - LONESOME COWBOYS, reż. Andy Warhol
19.00 - I, A MAN, reż. Andy Warhol
21.00 - KITCHEN, reż. Andy Warhol
22.30 - SLEEP, reż. Andy Warhol

niedziela, 5.10.2008

10.00 - MORE MILK YVETTE, reż. Andy Warhol
13.00 - TAYLOR MEAD’S ASS, reż. Andy Warhol
16.00 - TRASH, reż. Paul Morrissey
19.00 - WOMEN IN REVOLT, reż. Paul Morrissey
21.00 - CHELSEA GIRLS, reż. Andy Warhol

Szczegółowy program projekcji Festiwalu OFF CAMERA oraz informacje o biletach dostępne na stronie www.offcamera.com.pl

Kolejne Warsztaty Małego Klubu Bunkra Sztuki

Rumaki, królewny, Rycerze

27 września, sobota godz. 11.00 Warsztaty wideo w ramach Małego Klubu Bunkra Sztuki dla dzieci od 5 do 12 lat. Zajęcia poprowadzi Justyna Koeke artystka, której wystawę pt. „ Sekrety rodzinne”  można oglądać od 27 września w Galerii Bunkier Sztuki. Instalacje wideo Justyny Koeke wprowadzają widza w baśniowy, tajemniczy świat zapełniony przez postacie z bajek: królewny, rycerzy i rumaki. Staną się one dla dzieci punktem wyjścia do tworzenia własnych bajkowych światów. Podczas wspólnej zabawy dzieci spróbują swoich sił jako kostiumolodzy, aktorzy i reżyserzy.Organizatorki: Anka Bargiel, Cecylia Malik.Liczba miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację: tel. 012  4224021 lub 0 609269271Zbiórka w holu głównym Bunkra Sztuki.Koszt warsztatów: 5 zł od uczestnika

fot. Cecylia Malik

Relacja z warsztatów “Nasz Wyspiański”

Przy okazji wystawy OK! Wyspiański  23 i 30 sierpnia odbyły się warsztaty z cyklu “Nasz Wyspiański” organizowane przez Mały Klub Bunkra Sztuki. Dzieci biorące udział w zajęciach zostały oprowadzone po wystawie, a następnie zrealizowały prace zainspirowane tym pokazem.
Pierwszy z warsztatów dotyczył Krakowa, jako miasta artystów: Stanisława Wyspiańskiego i żyjących współcześnie twórców, których prace zostały pokazane na wystawie. Na wielkiej mapie Krakowa dzieci wyszukiwały miejsca związane z autorami prac zgromadzonych na pokazie OK! Wyspiański. Potem uczestnicy warsztatów używając niezwykłych materiałów artystycznych (wafle, bita śmietana, płynna czekolada, kolorowe groszki) namalowały symbole kojarzące im się z Krakowem. Zwieńczeniem zajęć była degustacja wykonanych prac.
Kolejne warsztaty zostały zainspirowane pracą Janka Simona. Artysta na wystawie OK! Wyspiański dodał do makiety Wawelu, będącej projektem jego przebudowy autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, trzy współczesne elementy: palmę, tor gokartowy i skocznię narciarską. W trakcie warsztatów dzieci wykonały z kolei wielką makietę Rynku Głównego w Krakowie według własnego projektu.

fot. Cecylia Malik

Mały Klub Bunkra Sztuki we wrześniu

MINI MANUAL
13 września, sobota godz.11.00
 
 
Warsztaty przeznaczone dla dzieci a także wszystkich którym bliska jest sztuka gry. 
Inspiracją do warsztatów jest „Manual”, projekt 12  studentek Studiów Kuratorskich w Krakowie. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami do wspólnej gry w Galerii Bunkier Sztuki. W programie min. gry i zabawy zaprojektowane dla dzieci przez artystów. Dla najbardziej wytrawnych graczy nagrody niespodzianki.
 
 
 
RUMAKI, KRÓLEWNY, RYCERZE
27 września, sobota godz.11.00
 
 
Warsztaty wideo dla dzieci od 5 do 12 lat. Zajęcia poprowadzi Justyna Koeke artystka, której wystawę pt. „ Sekrety rodzinne”  można oglądać od 27 września w Galerii Bunkier Sztuki. Instalacje wideo Justyny Koeke wprowadzają widza w baśniowy, tajemniczy świat zapełniony przez postacie z bajek: królewny, rycerzy i rumaki. Staną się one dla dzieci punktem wyjścia do tworzenia własnych bajkowych światów. Podczas wspólnej zabawy dzieci spróbują swoich sił jako kostiumolodzy, aktorzy i reżyserzy.
 
 
Organizatorki: Anka Bargiel, Cecylia Malik.
Liczba miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację: tel. 012  4224021 lub 0 609269271.

 
Zbiórka w holu głównym Bunkra Sztuki.
Koszt warsztatów: 5 zł od uczestnika